آیا میدانید نحوه نصب ماکروفر و فر توکار باید طبق چه استانداردهایی انجام شود؟

آیا برای نصب انواع فر و ماکروفر باید شخصاً دست به کار شویم و این محصولات را در آشپزخانه نصب کنیم یا این الزام وجود دارد که از افراد متخصص که در این حوزه توانمند هستند باید کمک گرفت؟

این سؤالات و پرسش‌های مشابه در ذهن کاربران زیادی به وجود می‌آید.

اگر می‌خواهید نحوه نصب ماکروفر و فر توکار به طور اصولی انجام شود، بهترین کار این است که از تعمیرکاران نمایندگی مجاز که از تخصص و تجربه لازم در این حوزه برخوردار هستند کمک بگیرید؛ زیرا اگر نصب این محصولات به درستی انجام نشده باشد، هم فر و ماکروفر صدمه خواهند دید و هم مشکلاتی جهت نصب نادرست این محصولات به وجود می­آید که کاربران باید نسبت به برطرف کردن آن‌ها اقدام کنند.

در اینجا چند نکات آموزشی درباره نحوه نصب ماکروفر و فر توکار ارائه شده است.

با ما همراه شده و با این نکات آشنا شوید.

با مطالعه این مطلب میتوانید این محصولات را در خانه نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

نصب ماکروفر و فر توکار

نکته اول – نصب ماکروفر و فر توکار و بررسی نوع فر

اولین کاری که برای نصب فر و ماکروفر باید انجام دهید این است که باید نوع محصول را بررسی کنید.

اگر فر برقی باشد، باید آن را در مکانی نصب کنید که به راحتی به پریز برق دسترسی داشته باشید.

در صورتی که فر گازی باشد نیز باید آن را به نحوی در محل قرار دهید که به راحتی بتوان فر را به شیر گاز شهری متصل کنید و غذاهای مختلف را با استفاده از این محصول آماده نمایید.

در بین فرهای توکار ارائه شده توسط کمپانی‌های مختلف، فرهای توکار برق و گاز نیز دیده می‌شوند.

نحوه نصب ماکروفر و فر توکار برای این نسل از محصولات با دو نمونه دیگر مقداری متفاوت‌تر است؛ زیرا باید محلی که انتخاب می‌کنید هم قابلیت استفاده از گاز شهری را داشته باشد و هم به پریز برق نزدیک باشد تا بتوانید بدون مشکل از فر توکار استفاده کنید.

ماکروفر نیز در نمونه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه شده است.

برخی از ماکروفرها را می‌توانید روی کابینت‌ها قرار دهید و از آن‌ها استفاده کنید.

نمونه‌هایی نیز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بین کابینت‌ها قرار دهید.

این ماکروفرها برای خانه‌های کوچک گزینه مناسبی هستند.

 

نصب ماکروفر و فر توکار

نکته دوم – محل مناسب برای نصب این محصولات

دومین نکته‌ای که هنگام بررسی نحوه نصب ماکروفر و فر توکار باید به آن توجه داشته باشید این است که فر و ماکروفر را در چه مکان‌هایی می‌توان نصب کرد. در صورتی که درباره محل مناسب نصب فر و ماکروفر اطلاعات مناسبی داشته باشید بی‌دغدغه می‌توانید این محصولات را در محل دلخواهتان نصب کرده و استفاده کنید.

یکی از مکان‌های مناسبی که برای نصب فر و ماکروفر در نظر گرفته شده، فضای خالی بین کابینت‌ها می‌باشد.

این فضا باید درست به اندازه فر یا ماکروفر باشد تا دستگاه پس از نصب جابجا نشود.

فضایی که بین کابینت‌های آشپزخانه برای فر و ماکروفر در نظر می‌گیرید، نباید نزدیک ماشین لباسشویی، ظرفشویی یا یخچال باشد؛ زیرا حرارت تولید شده توسط فر و ماکروفر به این لوازم خانگی صدمه جدی وارد خواهد کرد.

از دیگر مکان‌هایی که می‌توان فر و ماکروفر را در آن قرار داد قسمت زیر کانتر آشپزخانه است.

همچنین در صورتی که گاز رومیزی استفاده می‌کنید، این امکان برایتان وجود خواهد داشت که فر و ماکروفر را در قسمت زیر گاز نصب کنید.

برخی از افراد برای این که دسترسی به فر و ماکروفر راحت‌تر باشد و باز و بسته کردن درب آن‌ها با سایر لوازم خانگی موجود در آشپزخانه تداخل نداشته باشد، ماکروفر و فر توکار در یک کابینت جداگانه قرار می‌دهند. این کابینت را می‌توانید در کنار دیگر کابینت‌ها قرار دهید یا یک گوشه خاص برای قرار دادن این کابینت مجزا در نظر بگیرید.

به ارتفاع نصب ماکروفر دقت کنید

هنگام نصب توجه داشته باشید که محل قرار گیری ماکروفر بیش از حد بالا یا بیش از حد پایین نباشد.

این مورد در دراز مدت بسیار حائز اهمیت میباشد. نصب ماکروفر در ارتفاع خیلی پایین ، مخصوصا اگر کودک خردسال داشته باشید، میتواند خطر ساز شود. و همچنین اگر ماکروفر شما خیلی بالا باشد، کودکان و افراد کوتاه قد در دسترسی و استفاده از ماکروفر به مشکل برخواهند خورد.

پس بهتر است ماکروفر در جایی نصب شود که تمام افراد خانواده بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند همچنین سایت ما خدماتی همچون نمایندگی تعمیرات بوش و نمایندگی تعمیرات سامسونگ را بصورت همزمان دارد و اگر وسایلی از این برند دارید و دچار مشکل شده اید می توانید روی خدمات در محل ما حساب باز کنید.

امیدوارم از این مطلب استفاده برده باشید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای