آشپزخانه تنها مکانی است که تمام پخت و پزها در آنجا انجام می شود

و مدام در حال رفت و آمد به آشپزخانه هستیم.

همانطور که می‌دانید پخت و پز و گرما، رطوبت و دود تولید می کند، و به صراحت می‌توان گفت:

دود و گرما به مرور زمان می‌تواند بر روی دیوارها و همچنین روی کابینت‌ها تاثیر منفی بگذارد

و رنگ آنها را تغییر دهد.

از این رو یکی از راههای هوشمندانه برای جلوگیری از تغییرات، نصب هود در آشپزخانه می‌باشد.

امروزه با وجود تنوع هودهای آشپزخانه در مدل‌ها و برند های معروف و مشهور، آدم به واقع می‌داند که کدامیک می تواند برای آشپزخانه مناسب باشد.

با این حال توجه به فاکتورهای مهمی می‌تواند در هنگام خرید، موثر واقع شود.

ما نیز می‌خواهیم در این مطلب تمام نکته های مهم و اصولی را در قالب یک راهنمای انتخاب بهترین مارک هود آشپزخانه، به شما همراهان عزیز مطالب مختصر و مفیدی را ارائه دهیم.

با ما همراه باشید.

 

هود آشپزخانه

انواع هودهای آشپزخانه:

با پیشرفت فناوری‌های جدید و مدرن، انواع هودهای آشپزخانه نظیر:

هود زیر کابینتی، هود شومینه‌ای، هود جزیره‌ای و هود مخفی، تولید به بازار عرضه شده اند.

که انتخاب هریک از این هودها بایستی بر اساس موارد مهمی باشد تا در صورت خرید برای سالهای سال، با خیالی آسوده به آشپزی و پخت و پز بپردازید

همچنین نکته مهمی که لازم است در این بخش بدانید نوع نصب هود است.

در واقع اینکه چطور می‌خواهید هود را نصب کنید بسیار مهم است.

اگر بخواهید هود را در داخل نصب کنید، بایستی به فاصله‌ی هود توجه نمایید تا مانعی در جذب هوا به داخل خودش نداشته باشد.

همچنین لازم است بدانید:

نصب هود به صورت خارجی بهترین گزینه در نصب هود آشپزخانه است.

در این حالت هود باید در جایی نصب شود که به طور کامل هوا را به خودش جذب کند.

از این رو قبل از خرید هود، به مکان نصب آن هم توجه کنید.

 

برند هود:

هود آشپزخانه در برندهای معروفی همچون بیمکث، اخوان، سامسونگ، بوش، زیگما و کن طراحی، تولید و به بازار عرضه شده اند که هرکدام از این هودها نه تنها دارای کلید لمسی، مجهز به سیستم کنترل از راه دور  و دارای فیلتر آلومینیومی چند لایه هستند، بلکه دارای طول عمر و کارایی منحصر به فردی هم هستند که با طراحی بی نظیری که شرکت سازنده در آنها لحاظ کرده است، می توانند به عنوان بهترین مارک هود آشپزخانه باشند.

میزان صدای هود:

اگر می خواهید هودی که خریداری می کنید در بهترین نوع خودش باشد، به اولین موردی که باید توجه کنید، میزان صدای هود است. همانطور که می دانید هود آشپزخانه در چندین دور انجام می شود که میزان صدا را می توانید در همان دور اول تا سوم تشخیص دهید، در دور پنج و الی آخر صدای بالا به دلیل شدت دور هود می باشد که معیار سنجش قرار نمی گیرد. اگر هم از نوع هودهای جدید خریداری کنید، موتور آنها به صورت حلزونی و یا توربینی است که نه تنها صدای کمتری دارد، بلکه قوی بوده و کارایی بیشتری هم دارند.

توجه به فیلتر هود:

جالب است بدانید: فیلتر هودهایی که در مدل های جدیدی تولید شده اند، جنسی از آلومینیوم دارند که شما می توانید در هر زمانی آن را شستشو دهید. منتها هودهایی مانند زیر کابینتی به دلیل اینکه فیلتر آنها از جنس پشم شیشه است، امکان شستشو را به کاربر نمی دهد و بایستی تعویض شود. از این رو بایستی با توجه به برندی که انتخاب می کنید به این مورد هم توجه نمایید.

قابلیت سنسور:

هودهای مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با برخورداری از سنسور، به طور اتوماتیک، با توجه به هوای فضای آشپزخانه شروع به کار می‌کنند. این آیتم می تواند در خرید هود نکته‌ی بسیار مهمی باشد. همچنین علاوه بر این موارد نیاز است که نوع موتور و سرعت موتور هم مورد توجه قرار گیرد تا بتوانید با خرید بهترین هود آشپزخانه راحتی و آسایش را به خود و خانواده هدیه دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای