کدام پکیج دیواری مناسب مکان شماست!
Rate this post

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، موتورخانه های مرکزی شوفاژ که فضای زیادی را به خود اختصاص می دادند، جای خود را به پکیج‌های دیواری دادند. در واقع پکیج یک سیستم گرمایی مدرن است که با برخورداری از امکانات مناسب، امروزه جایگاه ویژه‌ای در خانه‌ها، اداره جات و ساختمان ها پیدا کرده است. ویژگی هایی همچون: سطح ایمنی بالا، استفاده از یک پکیج مجزا در هر یک از واحدهای ساختمان های مسکونی و عدم اشغال فضای زیاد، توانسته نقش و کاربرد پکیج را بیش از پیش ضروری کند. از خصوصیات جالب و منحصر به فرد این پکیج ها اینست که می تواند برای هریک از واحدهای مسکونی به صورت جداگانه نصب شود و این باعث می شود که هر یک از واحدها به صورت مستقل عمل کنند. از این رو امروزه به صراحت می توان گفت که برای تمامی ساختمان ها از پکیج دیواری استفاده می کنند. برای اینکه شما هم بدانید کدام پکیج مناسب مکان شماست، تا پایان مطلب همراه ما باشید.

پکیج دیواری چیست؟

پکیج دیواری یک سیستم گرمایی بسیار کاربردی است که امروزه  مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع پکیج دیواری آب گرم مصرفی منزل و همچنین آب گرم موردنیاز برای شوفاژها را در زمستان فراهم می کند و می تواند در یک فضای کوچک و مناسب بر روی دیوار آشپزخانه نصب شود.

tankless water heaters 4 - کدام پکیج دیواری مناسب مکان شماست!

کدام پکیج مناسب مکان شماست؟

انتخاب پکیج مناسب مستلزم رعایت نکات مهمی است که شما بایستی با توجه به محیطی که می خواهید در آن پکیج نصب کنید، بتوانید یک پکیج دیواری انتخاب و خریداری کنید. ما در ادامه به نکاتی می پردازیم که می تواند در تصمیم گیری شما نقش مهمی داشته باشد.

به ظرفیت پکیج توجه کنید!

پکیج های دیواری غالبا در ظرفیت های ۲۴-۲۸-۳۰-۳۵، کیلو وات تولید و عرضه می شوند. هر یک از این ظرفیت ها باید مطابق با متراژ مکان شما انتخاب شود. به عنوان مثال اگر متراژ منزل شما چیزی در حدود ۱۵۰ متر می باشد، پکیج دیواری ۲۴ کیلو وات مناسب است و یا اگر متراژ بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ است باید از پکیج دیواری ۳۰ کیلو وات استفاده نمایید.

پکیج فن دار بخرید و یا بدون فن!؟

انتخاب پکیج دیواری مناسب شما را از دردسرهای دیگر نجات می دهد. انتخاب پکیج فن دار و یا بدون فن، بستگی به این دارد که قصد دارید پکیج را در کجا نصب کنید. اگر می خواهید در محیط بیرون از آشپزخانه نصب کنید، باید از نوع فن دار خریداری کنید، چرا که این پکیج ها در صورت ماندن در فضای بیرون، با وزش باد هم دچار اختلال نخواهند شد، منتها اگر قصد دارید پکیج را در داخل آشپزخانه نصب کنید، می توانید از پکیج های بدون فن استفاده کنید. منتها یادتان باشد که دودکش بایستی از لحاظ متراژ منزل و ارتفاع طبق استاندارد درنظر گرفته شود. از این رو قبل از خرید به محل نصب پکیج هم دقت کنید.

انتخاب پکیج دو مبدل یا تک مبدل:

پکیج های دیواری در دو گروه تک مبدل و دو مبدل طراحی و تولید شده اند. اگر آیتم‌های ظرفیت و متراژ محیط در نظر گرفته شده است، نوبت به انتخاب پکیج تک مبدل و یا دو مبدل می باشد. پکیج تک مبدل فقط به تامین لحظه ای ابگرم می پردازد و احتمال اینکه دچار نوسان آبگرم شود وجود دارد. اما پکیج دو مبدل حرارتی بوده و از خیلی از جهات بهتر از تک مبدل عمل می کند. در واقع پکیج دو مبدل با توجه به مزایایی همچون دیر جرم گرفتن آنها و آب گرم مصرفی یکنواخت،می تواند گزینه بهتری نسبت به پکیج دیواری تک مبدل باشد. یکی دیگر از ویژگی های پکیج های دیواری دو مبدل، کارایی بالای آنهاست که به دلیل برخورداری از دو مبدل است و می تواند برای افرادی که مدام در حال استفاده آب مصرفی هستند گزینه ی ایده آلی باشد، این پکیج ها اختلالی در استفاده همزمان از آب مصرفی ایجاد نکرده و بسیار کاربردی و بهینه هستند.