ممکن است تصمیم داشته باشیم دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهیم یا این که قصد جابجایی به منزل و یا محل کار دیگری را داریم. در این صورت باید بدانیم که چگونه یخچال را جابجا کنیم.

در این مطلب راهکارهایی ارائه می شود که شما با خیال راحت می توانید جابجایی یخچال و فریزر را انجام دهید. این راهکارها سلامت یخچال شما را تضمین می کنند.

چگونه یخچال را جابجا کنیم

۱- آماده سازی یخچال برای جابجایی


یخچال را از تمام محتویات خالی کنید. قبل از اینکه سعی کنید یخچال را حرکت دهید بهتر است که همه چیز را بیرون بیاورید. اطمینان حاصل کنید که یخچال و یخچال و فریزر خود را از غذا، سینی های داخل آن ها، ظرف یخ و هر چیز دیگری که ممکن است درهم شکسته و وزن خود را تغییر دهندشکستهشوند و به یخچال آسیب برسانند، خالی کرده اید.

  •  قفسه ها را بیرون بیاورید

قفسه ها و تمام اجزایی را که قابل حرکت دادن هستند از یخچال و فریزر بیرون بیاورید. سپس آن ها درون پارچه های تمیز یا حوله هایی بپوشانید و روی هر قفسه را برچسب بزنید تا در زمان جاگذاری دچار اشتباه نشوید.

این امکان وجود دارد که قفسه های داخل یخچال را با چسب های پهن نواری سفت کنید، اما توصیه می شود به جا این کار حتما آن ها را خارج کنید.

  •  قبل از اقدام به جابجایی یخچال را تمیز کنید

قبل از این که یخچال و فریزر  را جابجا کنید بهتر است آن ها را کاملا تمیز کنید. در صورت امکان این کار را یک روز قبل از جابجایی انجام دهید.

یخچال و فریزر را از برق بکید و سیم برق را جمع کرده و چسب بزنید. این کار موجب می شود تا از بروز هرگونه خطر در زمان جابجایی جلوگیری شود.

  •  درب ها را بسته و ایمن نگه دارید

aid1322145 v4 728px Move a Refrigerator Step 5 Version 4 - چگونه یخچال را جابجا کنیم؟

 درب یخچال و فریزر را با استفاده از طناب قوی محکم ببندید. اگر یخچال و فریزر شما دارای دو درب است، دستگیره درب را نیز محکم کنید. مراقب باشید که یخچال را بیش از حد محکم نکنید، چرا که درب ها در اثر محکم بستن از تراز خارج می شوند.

 توصیه نمی شود از چسب نواری برای نگهداری درب استفاده کنید، زیرا ممکن است به یخچال آسیب برساند یا اثراتی از چسب روی درب و بدنه باقی بماند.

۲- جابجایی یخچال
  • از چرخ جابجایی استفاده کنید

aid1322145 v4 728px Move a Refrigerator Step 7 Version 4 - چگونه یخچال را جابجا کنیم؟

اگر از باربری برای حمل اثاثیه استفاده نمی کنید و خودتان تصمیم دارید وسایل را جابجا کنید، این چرخ ها مطمئن ترین وسیله برای جابجایی یخچال هستند. به ویژه اگر قرار باشد یخچال از طبقات بالا به پایین حمل شود.

نکته مهم این است که باید دقت کنید تا ارتفاع پایه چرخ برای حمل یخچال مناسب باشد. این ارتفاع بسیار مهم است چرا که موجب می شود تکیه گاه مناسبی برای یخچال وجود داشته باشد. در این صورت حمل یخچال با ایمنی کامل انجام می شود.

  • یخچال را با شیب ملایمی تکان دهید

aid1322145 v4 728px Move a Refrigerator Step 10 Version 4 - چگونه یخچال را جابجا کنیم؟

از یک نفر دیگر کمک بگیرید و یخچال را روی چرخ قرار هید. سپس باید یخچال را با شیب ملایمی حرکت دهید.

اگر قرار است یخچال را بر روی سطح شیب داری حرکت دهید، ایمن تر این است که در جهت مخالف شیب حرکت کنید.

برای جبران ارتفاع کامیون از یک تخته محکم استفاده کنید. یخچال را به آرامی بالا بکشید و داخل کامیون قرار دهید. حالا از فرد دیگری کمک بگیرید و یخچال را از روی چرخ پایین بگذارید.

ایمنی یخچال در داخل کامیون باید تامین شود. مطمئن شوید که در اثر تکان خوردن ماشین، یخچال نمی افتد.

  • یخچال را به مکان جدید انتقال دهید.
چگونه یخچال را جابجا کنیم
چگونه یخچال را جابجا کنیم

یخچال را در مکان جدید در محل مناسب قرار دهید. اجازه دهید حداقل ۳ ساعت یخچال همین طور خاموش باشد و بعد اقدام به روشن کردن آن کنید.

  این امر می تواند روغن و مایع را به کمپرسور بازگرداند و از آسیب دیدن دستگاه جلوگیری کند.

حالا با این نکات و راهکارها می دانیم چگونه یخچال را جابجا کنیم .

شما همشهریان عزیز برای تعمیر یخچال و فریزر با هر نوع برندی می توانید با نمایندگی تماس بگیرید. کارشناسان ما شما را راهنمایی می کنند.