وقتی که برای مدتی از وسایلی مانند ماکروفر و فرگاز استفاده می شود بخارات و چربی های حاصل از پخت و پز بر روی جداره داخلی ماکروفر نشسته و موجب دوده گرفتن و رسوب لک و چربی بر روی بدنه می شود. به علاوه بعد از مدتی همین آلودگی ها سبب ایجاد بوی بد در داخل ماکروفر می شود. به دلیل اهمیت این موضوع و برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از کثیفی دستگاه در این مطلب نحوه چربی زدایی مایکروفر را با روشی ساده آموزش می دهیم.

چربی زدایی مایکروفر

مرحله ۱

درون یک ظرف مناسب مایکروفر سرکه سفید بریزید. ظرف را برای چند دقیقه داخل دستگاه قرار دهید. تا سرکه شروع به جوشیدن کند.

گام ۲

اجازه دهید تا سرکه جوشیده شود. بخارات سرکه یک چربی زدای قوی است. و به راحتی می تواند آلودگی ها و چربی های داخل محفظه دستگاه را تمیز کند.

مرحله ۳

دستگاه را خاموش کنید. اسفنج تمیزی را به سرکه آغشته کرده و داخل و بیرون دستگاه را تمیز کنید. اگر رسوبات چربی خیلی سنگین است میتوانید از چند قطره مایع ظرفشویی هم استفاده کنید.


مرحله ۴

مرحله ۳ را تکرار کنید تا تمام آلودگی ها برداشته شود. سپس داخل و خارج مایکروویو را با یک پارچه مرطوب با آب پاک کنید.


مرحله ۵

دستکش را دستتان کنید و یک قاشق غذاخوری پودر فسفات سدیم را در آب گرم  حل کرده و با اسفنج محفظه داخلی دستگاه را تمیز کنید. فسفات سدیم پودر سفید رنگی است که به راحتی در آب حل می شود و معمولا به منظور از بین بردن سختی آب در بیشتر پودرهای رختشویی وجود دارد. اگر این پودر را در دسترس ندارید و نمی توانید آن را تهیه کنید از پودر لباسشویی که حاوی فسفات سدیم است استفاده کنید.


مرحله ۶

پارچه نخی تمیزی را به آب آغشته کرده و همه سطوح داخلی و بیرونی دستگاه را چندین بار تمیز کنید.

با این روش تمام آلودگی های داخلی و بیرونی دستگاه از بین می رود و چربی زدایی مایکروفر به راحتی انجام می شود. بنابراین علاوه بر افزایش سلامت پخت و پز، طول عمر دستگاه نیز بالا می رود.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی این افتخار را دارد که در خدمت شما همشهریان عزیز باشد. در اسرع وقت در محل شما حاضر شده و تعمیر هرگونه ماکروفر با هر نوع برندی را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.