ماشین لباسشویی یکی از مهمترین و کاربردی ترین لوازم هر منزلی به شمار می اید و خرابی و اختلال آن، باعث دردسرهای زیادی می شود. غالبا نیز افرادی دچار این دردسرها می شوند که سرویس و تعمیر ماشین‌ لباسشویی خود را جدی نمی‌گیرند. لازم است بدانید: ماشین لباسشویی همانند یخچال، از دسته لوازم خانگی پر مصرف است که اختلال در کار هر یک از قطعات آن می تواند به کل سیستم صدمه بزند، از این رو یکی از نکات مهمی که در نگهداری و مراقبت از لوازم خانگی خصوصا ماشین لباسشویی باید رعایت شود،  سرویس ماشین لباسشویی در زمان مناسب است.

تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی

شستن درست و بدون نقص لباس ها در ماشین لباسشویی، از جمله مسائل مهم خانوم‌های خانه‌دار است. گاهی اوقات دیده شده، هنگامیکه لباس‌ها را از دیگچه خارج می کنید، هنوز لک ها بر روی لباس باقی مانده‌اند یا اینکه بدون درنظر گرفتن یک برنامه‌ی شستشوی مناسب، لباس هایتان چروک می شوند و دردسر اتو کردن هم بر روی دوش هایتان خواهد ماند. امروزه ماشین لباسشویی‌ها از تکنولوژی‌های جالب و بروزی ساخته شده اند که کم نظیر هستند. منتها در هر یک از موارد باید نکات خاصی را رعایت کرد. به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که ممکن است آن را تجربه کرده باشید، گرن نشدن آب در ماشین لباسشویی است که دلایل خاص خودش را دارد، هنگامیکه با این مشکل روبرو شدید، دو راه بیشتر ندارید: یا به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی خبر دهید تا دستگاه شما را تعمیر کند، یا اینکه خودتان دست به کار شوید و با دستکاری یکسری تنظیمات، دستگاه هوشمند خود را تعمیر نمایید. از این رو اگر می‌خواهید خودتان دست به کار شوید، به مواردی که در ادامه گفته خواهد شد توجه کنید تا حتی الامکان بدون نیاز به پرداخت هزینه ی تعمیر و سرویس، بتوانید موفق شوید و ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید.

111 - علت گرم نکردن آب در ماشین لباسشویی

علت گرم نکردن آب در ماشین لباسشویی چیست؟

گرم نشدن اب در ماشین لباسشویی یکی از دغدغه های افراد است که گاهی با آن روبرو می شوند. یکی از مهمترین دلایل ان اختلال بر سر ترموستات است. در واقع ترموستات دستگاهی برای ثابت نگاه داشتن دمای ماشین لباسشویی است که نقش بسزایی را در دمای آب دارد. در اینصورت ممکن است ترموستات خراب باشد و یا سیم های متصل به آن قطع شده باشد که فقط کافیست محل ترموستات را از طریق دفترچه راهنما بیابید و سیم‌های آن را بررسی کنید.

هیدروستات را بررسی کنید!

لازم است بدانید: هیدروستات به منظور تنظیم سطح آب لباسشویی به کار می‌رود. هیدروستات قابلیت تنظیم شدن را دارد، منتها تنظیمات اولیه‌ی آن توسط کارخانه‌ی سازنده مشخص می شود که آن هم با توجه به یک قانون خاص و بر اساس هر منطقه انجام می‌شود، از این رو نباید، مقدار آن را تغییر داد. هنگامیکه مشکل ایجاد شده توسط هیدروستات باشد، بایستی زیر نظر یک سرویسکار به تعویض آن اقدام نمایید.

ممکن است تایمر خراب شده باشد!

تایمر ابزاری برای کنترل تمامی برنامه های ماشین لباسشویی است که یکی از مهمترین و برجسته ترین ابزار در این دستگاه هوشمند محسوب می‌شود. در واقع این ابزار از یکسری اتصالات الکتریکی تشکیل شده است که به وسیله‌ی یک میله از جنس سرب به موتور تایمر وصل است. اگر تایمر خراب باشد، نمی تواند تنظیمات مربوط دمای اب را انجام دهد و تنها راه تعویض آن می باشد.

شلنگ آب گرم وصل باشد!

نکته‌ی مهم دیگری که می تواند باعث عدم گرم شدن آب در ماشین لباسشویی شود، اینست که شلنگ ورودی آب گرم متصل نباشد و یا شیر آب گرم بسته باشد، که در اینصورت آب در لباسشویی گرم نمی‌شود و بایستی به تعویض آن اقدام نمایید.