علت خاموش و روشن شدن چراغهای ماشین ظرفشویی
Rate this post

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم کاربردی و ضروری در منزل می باشد که در زمانیکه تعداد افراد در خانه‌ی شما زیاد است، بهترین وسیله در جهت جلوگیری از دقایقی است که می‌خواهید برای شستن ظروف کثیف در پای سینک بگذارنید. شاید هنگامیکه جوزفین کاکرن اولین ماشین ظرفشویی را در سال ۱۸۸۶ اختراع کرد، نمیدانست که تا به این حد مورد توجه خانواده‌ها قرار بگیرد، چرا که از زمانیکه ماشین ظرفشویی به میان آمده، با استقبال بی نظیر خانواده‌ها روبرو شده است. در واقع استفاده از ماشین ظرفشویی، در کاهش آب خانگی بیشترین تاثیر را داشته، از این رو پول کمتری را بابت هزینه ها پرداخت خواهید کرد. منتها گاهی اوقات مشکلاتی هم پیش می اید که نیازمند این است که آن را تعمیر و سرویس کنیم، یکی از این مشکلات، خاموش و روشن شدن چراغهای ماشین ظرفشویی می‌باشد که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اگر شما هم به دنبال دلایل این مشکل هستید، پیشنهاد می کنیم با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

علت خاموش و روشن شدن چراغهای ظرفشویی چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ماشین ظرفشویی شما، در حالیکه کار نمی کند، نشانگر برق آن خاموش و روشن است. در اینگونه موارد چه کاری باید انجام دهید؟ آیا نیاز است که فوری به یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی خبر دهید یا خیر؟

126526 - علت خاموش و روشن شدن چراغهای ماشین ظرفشویی

ماشین هیچگونه کاری انجام نمی دهد و چراغ خاموش است!

اگر چراغ ظرفشویی خاموش است و ماشین هم کار نمی کند، باید در این هنگام به پریز برق توجه نمایید. ممکن است حواستان نبوده و هنوز دستگاه به برق متصل نشده باشد، در اینصورت طبیعی است که ماشین فعالیتی ندارد، یا که نه وصل شده ولی باز چراغ خاموش است، در این حالت دو شاخه را چک کنید، شاید به طور دقیق به پریز برق برخورد نکرده باشد. همچنین یکی از دلایلی که می تواند منجر به خاموش بودن چراغ ماشین ظرفشویی ختم شود، سوختن فیوز و یا خرابی سیم رابط است که بایستی آن را تعویض نمود.

ماشین هیچگونه فعالیتی ندارد، ولی چراغ ماشین ظرفشویی روشن است!

اگر با چنین حالتی برخورد کنید، باید چه چیزهایی را بررسی کنید! ماشین روشن است، چراغ هم روشن، منتها هیچ عملیاتی انجام نمی دهد. لازم است بدانید در این گونه موارد، باید قبل از هر چیزی، دکمه‌ی خاموش و روشن را بررسی کنید، چرا که ممکن است آن را انتخاب نکرده باشید، اگر به این کلید مربوط نمی شد، می توانید به قطع بودن آب ساختمان و یا کم بودن فشار آب هم احتمال دهید. برخی از افراد هم بدون توجه به بسته بودن درب دستگاه، به دنبال یافتن دلیل کار نکردن ماشین خود می‌گردند، درحالیکه درب دستگاه درست بسته نشده است. همچنین یادتان باشد در این قبیل مشکلات، حتما به شیلنگ های ورودی هم توجه نمایید، تا از تا نخوردنشان اطمینان حاصل نمایید. با تمام اینها، اگر باز هم دستگاه متوقف بود، بایستی به شیر آب توجه کنید، شاید شیر آب بسته باشد و یا اینکه، ظرفشویی به شیر آب وصل نشده باشد که می تواند از دلایل کار نکردن دستگاه هوشمند شما باشد.

توصیه هایی در هنگام خاموش و روشن بودن ماشین ظرفشویی:

ماشین ظرفشویی نیز همانند دیگر لوازم خانگی از قبیل: ماشین لباسشویی، یخچال و لوازم دیگر، ممکن است دچار نقص فنی شود و یا با بی توجهی خود فرد ممکن است به نوعی بوسیله ی این چراغ ها، هشداری دهد، یکی از این هشدارها را می تواند روشن بودن چراغ مربوط به کاهش نمک باشد که در واقع بیانگر کم شدن نمک در دستگاه می باشد که نیاز است در این هنگام نمک دستگاه را افزایش دهید و یا چراغ مربوط به مایع جلادهنده روشن است که نشان دهنده کم بودن مایع جلادهنده در مخزن می باشد.