با ورود ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک به بازار جهانی توجه تمام دنیا به این وسیله برقی جلب شد به گونه ای که امروزه به جرات می توان گفت که در تمام خانه ها از این وسیله استفاده می کنند. با توجه به این که تمام مراحل شست و شو و خشک کردن لباس در یک فرآیند شستن انجام می شود لذا باید به نظافت و تمیز کردن محیط داخلی ماشین لباسشویی توجه داشته باشید تا مشکلاتی از قبیل بو گرفت لباس رخ ندهد.

دلایل بو گرفتن لباس در ماشین لباسشویی:

شاید برای شما این مشکل رخ داده باشد و یا این که از میان دوستان و آشنایان شنیده باشید که لباس هایشان در داخل ماشین لباسشویی بو می گیرد و دنبال راه چاره برای این منظور هستند. توجه داشته باشید که یکسری عوامل دست به دست هم داده و منجر به بو گرفتن محفظه داخلی ماشین لباسشویی می شوند لذا زمانی که شما لباس ها را می شویید این بو به البسه هم منتقل خواهد شد. آنچه واضح است جهت جلوگیری از بو گرفتن لباس باید به دنبال دلایل بو گرفتن ماشین لباسشویی باشیم:

۱- به هیچ عنوان لباس های کثیف خود را در داخل ماشین لباسشویی انبار نکنید. بلکه تمامی لباس ها را داخل یک سبد جمع کرده و سپس در زمان شستن به داخل ماشین لباسشویی منتقل کنید. اگر  لباس های کثیف چند روز داخل ماشی لباسشویی قرار گیرند بوی بد آن ها به مرور زمان داخل محفظه تثبیت خواهد شد.

۲- اگر لباس ها خیس هستند حتی چند ساعت هم نباید داخل ماشین لباسشویی نگهداری شوند چون رطوبت بر روی پارچه بوی بدی را داخل محیط بسته ایجاد می کند که در نتیجه باعث بو گرفتن ماشین لباسشویی و بو گرفتن لباس ها خواهد شد.

۳- بعد از هر بار شستن لباس حتما درب ماشین لباسشویی را چند ساعت باز بگذارید. بوی شوینده و لباس ها داخل محفظه مانده است که اگر خارج نشود این بوی مانده و با گذر زمان بد می شود که مهمترین عامل در بو گرفتن لباس ها خواهد بود.

۴- هر چند وقت یکبار محفظه داخلی ماشین لباسشویی را با سرکه و جوش شیرین تمیز کنید چرا که میکروب های لباس داخل منافذ دیگه باقی مانده و در نتیجه بوی بدی را در طول زمان داخل محفظه ماشین لباسشویی ایجاد می کنند که همین امر منجر به بو گرفتن لباس ها داخل ماشین لباسشویی خواهد شد.