با فرارسیدن فصل سرما اولین اقدامی که باید انجام داد، روشن کردن وسایل گرمایشی است. هنوز هم در بسیاری از منازل از بخاری گازی برای این منظور استفاده می کنند. همان گونه که می دانید در نصب بخاری گازی باید دقت داشته باشید که موراد ایمنی رعایت شود تا خطر جانی برای کسانی که در این مکان زندگی می کنند وجود نداشته باشد. یکی از مشکلاتی که گاها برای بخاری گازی بروز می کند، بوی بد بخاری گازی است. حتما حداقل یکبار این مسئله برای شما نیز رخ داده است. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل بروز این معضل آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی از بوی بد بخاری گازی راحت شوید.

دلایل بوی بد بخاری گازی:

  1. ممکن است دودکش ساختمان و دودکش بخاری از نظر اندازه با هم تطابق نداشته باشند لذا ابتدا این قسمت را کنترل کرده و در صورتی که عیب از این ناحیه بود حتما مشکل را رفع کنید.
  2. اگر دودکش پشت بام هم ارتفاع مناسبی نداشته باشد همین مشکل رخ داده و بوی بد بخاری گازی به مشام خواهد رسید. پس توجه داشته باشید که دودکش باید با ارتفاع استاندارد نصب شود.
  3. بررسی کنید که دودکش ساختمان دارای کلاهک هست یا خیر. در صورتی که کلاهک وجود نداشته باشد گازهای سوخته شده مجددا در اثر جریان هوا به داخل مجرای خروجی گاز باز می گردد.
  4. مجرای دودکش ها را کنترل کرده و در صورتی که شئی داخل آن گیر کرده بود مسدودیت را رفع کنید.
  5. همچنین لازم است که حتما محل اتصالات شلنگ و سالم بودن لوله بخاری را چک کنید این احتمال وجود دارد که بوی بد بخاری گازی به دلیل نشتی از این دو قسمت باشد.
  6. به هیچ عنوان بخاری گازی را بدون شیشه روشن نکنید در این صورت بوی بد بخاری گازی را حس خواهید کرد و از طرفی خطر تنفسی هم به دنبال خواهد داشت.
  7. در صورتی که تمامی موارد فوق را چک کرده و باز هم بوی بد بخاری گازی حس می شود حتما محفظه احتراق را بررسی نمایید. در صورتی که سوراخ شده باشد و یا هر عارضه دیگر منجر به جابجا شدن آن گردد گاز خارج می شود.
  8. در صورتی که از لوله های رابط برای نصب بخاری گازی استفاده می کند حتما مطمئین شوید که اتصالات به خوبی انجام شده است. توجه داشته باشید که هر گونه نشتی از اتصالات منجر به بوی بد بخاری گازی خواهد شد.