2.9
19

ممکن است روزی، بعد از انجام عمل شستشوی لباس ها، ناگهان متوجه شوید که درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود! چه باید کرد؟! می تواند سوال شما در هنگام قفل شدن درب لباسشویی باشد. همانطور که می دانید ماشین لباسشویی یکی از لوازم برقی پرمصرف و در عین حال کاربردی و ضروری در هر خانه ایی محسوب می شود که خرابی و اختلال هر کدام از قطعات داخلی آن می تواند ناحیه ی خاصی را از کار مختل سازد، از این رو باز نشدن درب ماشین لباسشویی دلایل متعددی دارد که ما در این مقاله قصد داریم با ارائه مطالب مختصر و مفیدی به آن بپردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

تعمیر ماشین لباسشویی

از آنجایی که ماشین لباسشویی پرکاربردترین لوازم برقی محسوب می شود، از کار افتادنش ما را به دردسر می اندازد و دلمان می خواهد هر چه زودتر با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس گرفته تا این دستگاه هوشمند را سرویس نمایند، منتها گاهی اوقات خود شما هم می توانید با دستکاری مواردی، مشکل را حل کنید و یا حداقل تا آمدن سرویسکار، بتوانید چیزهایی را بررسی کنید. حال ما در این بخش موارد مهمی را به شما می‌گوییم تا بتوانید با تنظیمات آنها، خودتان را از دردسرهای دیگر نجات دهید.

c6db11a71571f6269d8aa754fc40212f XL - علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

قفل درب را چک کنید!

تمامی ماشین‌های لباسشویی درب از جلو و همچنین درب از بالا، از یک قفل به منظور جلوگیری از باز شدن درب ماشین در هنگام شستشو تشکیل شده اند که بسیار مهم و کاربردی و یک سیستم امنیتی می باشد، اگر در یک الی دو دقیقه بعد از به پایان رسیدن برنامه‌ی شستشو، درب ماشین باز نشد، می تواند خرابی قفل درب را عامل این جریان دانست. خرابی قفل را هم، می توانید از صفحه نمایشی که در برخی از لباسشویی ها وجود دارد چک کنید، چرا که اگر درب ماشین باز نشود، صفحه نمایش یک کد خطا را در این زمینه به کاربر نشان می دهد که می توانید با تعمیر و تعویض آن، مشکل را حل نمایید. از بابت تهیه قفل درب هم نگرانی به خود راه ندهید، قفل های متعدد با توجه به برند و شرکت سازنده ماشین لباسشویی در بازار موجود هستند که می توانید آنها را تهیه نمایید.

پوسیدگی و خرابی لولای درب ماشین لباسشویی

در تمامی ماشین های لباسشویی، بخش درب، از زبانه و لولا تشکیل شده اند که در واقع برای قفل شدن و چفت شدن درب دستگاه به کار می رود. کار لولا، چرخش راحت درب می باشد که غالبا از جنس پلاستیک ساخته شده و با فشار در، هنگام باز و بسته کردن درب هم ممکن است شکسته شود، یکی از دلایلی که باعث می شود درب باز نشود، تنظیم نبودن درب روی لولا می باشد، از این رو خرابی و پوسیدگی لولا می تواند باعث قفل شدن درب ماشین شود. شما می توانید با بررسی این بخش، به خرابی و سلامت زبانه اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که تمامی پیچ ها سفت بسته شده باشند، در غیر اینصورت می توانید این کار را به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید.

نگهداری درست از ماشین لباسشویی

تمامی لوازم خانگی بویژه سیستم های هوشمندی مانند، ماشین لباسشویی، یخچال فریزر و کولر گازی با نگهداری درست و اصولی در کنار تعمیر و سرویس در زمان مناسب، می تواند به سالم ماندن، افزایش بهره وری و طول عمر دستگاه شما کمک کند. از این رو سعی کنید برای جلوگیری از بوجود آمدن اختلال در هر یک از قطعات، یک الی دو بار در سال به سرویس کلیه لوازم خانگی خود بپردازید تا با پرداخت هزینه های اندک تعمیرات، از هزینه های بالای خرابی و خرید مجدد دستگاه، در امان باشید.