همه ما به دنبال این هستیم که صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشیم. شاید تعجب کنید که با انجام کارهای ساده ای می توان صرفه جویی در مصرف انرژی را انجام داد. در این مطلب راهکارهای ساده ای ارائه می شود که در نهایت صرفه جویی در مصرف انرژی را به همراه دارد. بدون این که نیاز به انجام کارهای سخت و دشوار باشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی در لوازم خانگی

۱- اطمینان حاصل کنید که چند سانت فضا در پشت یخچال شما وجود دارد.

چرا که در این صورت هوا می تواند در اطراف کویل کندانسور گردش کند. در این صورت تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

  • جالب است بدانید که یکی از لوازم خانگی که بیشترین انرژی را استفاده می کنند یخچال است.

۲- کندانسور یخچال را هر سه ماه یک مرتبه تمیز کنید.

کندانسور از اجزاء مکانیکی مهم در یخچال است. اگر کندانسور یخچال کثیف باشد، عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب می شود تا عمر یخچال کم شود.

نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال

 

aid362128 v4 900px Save Energy With Your Appliances Step 3 - صرفه جویی در مصرف انرژی در لوازم خانگی

۳- دمای یخچال شما چقدر است؟

اگر دمای یخچال شما روی درجه نامناسب قرار داشته باشد می تواند اتلاف انرژی را به همراه داشته باشد. توصیه می شود که دمای یخچال و فریزر بین ۳۷ تا ۴۰ درجه فارنهایت (۳ تا ۴ درجه سانتیگراد) و دمای فریزر بین ۰ تا ۵ درجه فارنهایت (-۱۸ تا -۱۵ درجه سانتی گراد) باشد.

 

aid362128 v4 900px Save Energy With Your Appliances Step 4 - صرفه جویی در مصرف انرژی در لوازم خانگی

۴- آیا یخچال شما کاملا پر است؟

یخچال را باید بر حسب تعداد نفرات خانواده انتخاب کنید. زمانی که یخچال و فریزر روشن است اما مواد غذایی کمی در آن وجود دارد، فقط اتلاف انرژی را به همراه خواهد داشت. بنابراین باید فضای داخل یخچال پر باشد.

  • اگر تعداد نفرات منزل شما کم است، یخچال کوچکتری را در نظر بگیرید.

۵- مطمئن شوید که واشر یخچال شما تمیز است و هیچ سوراخ یا شکافی در آن وجود ندارد.

کار واشر این است که از خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به یخچال جلوگیری کند. شود. اگر واشر یخچال ایراد داشته باشد یا این که کثیف باشد نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. بنابراین اتلاف انرژی را به همراه دارد.

۶- در صورت امکان، لباس ها را در آب سرد شستشو دهید.

  • بیشترین انرژی مورد استفاده در ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب برای شستشوی لباس ها مصرف می شود.

aid362128 v4 900px Save Energy With Your Appliances Step 7 - صرفه جویی در مصرف انرژی در لوازم خانگی

۷- آیا پرزگیر ماشین لبسشویی شما تمیز است؟

اگر پرزگیر ماشین لباسشویی شما کثیف و یا مسدود باشد، دستگاه انرزی بیتری را صرف می کند تا لباسها را بشوید. به علاوه می تواند خطر آتش سوزی را نیز به همراه داشته باشد.

۸- ماشین ظرفشویی و لباسشویی را کاملا پر کنید.

در هنگام استفاده از این دستگاه ها، سعی کنید تا ظرفیت آن ها را کاملا پر کنید. شما میزان آب و برق مورد نظر برای کار کردن دستگاه ها را مصرف می کنید. اما اگر ظرفیت دستگاه ها را تکمیل نکرده باشید، فقط انرژی را به هدر دادید.