امروزه با تنوع ماشین‌های ظرفشویی که در بازار موجود است، آدم به واقع می‌ماند که کدام یک از این دستگاه‌های هوشمند می‌تواند مناسب یک خرید فوق العاده باشد و نیاز ما را تا سالهای سال تامین کند. پیشرفت علم و تکنولوژی نیز در این زمینه سهم بسزایی داشته و باعث پیدایش دستگاههای هوشمند و کاربردی همچون ماشین ظرفشویی آریستون شده است. آریستون تنها برند نام آشنا در تولید لوازم خانگی نیست، ولی به عنوان بهترین و با کیفیت ترین برند در نزد همگان معروف است و همانند دیگر محصولات آریستون، ممتاز، کاربردی و منحصر به فرد است. اگر شما هم در میان برندهای دیگر، ماشین ظرفشویی آریستون را برای منزل خود خریداری کرده اید، قبل از هر چیزی بهتر است با پنل کنترلی و نحوه ی استفاده از این محصول تمام عیار آشنا شوید.

Ariston LBF5B 3 1024x576 - دفترچه راهنمای ظرفشویی آریستون

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آریستون:

ظرفشویی آریستون علاوه بر ابعاد استاندارد، از پنل کنترلی بسیار زیبا و منحصر به فردی طراحی شده است که در ادامه به معرفی آیتم هایی که بر روی این پنل تعبیه شده است می پردازیم.

برنامه های شستشو:

برنامه شستشو در اکثر ابزارهای شستشوی لباس و ظروف به چشم می خورد. در ماشین ظرفشویی آریستون نیز بخشی از پنل کنترلی به صورت کاملا متفاوت و منحصر به فرد، برای انتخاب برنامه های شستشو طراحی شده است. در این بخش ۶ الی ۸ برنامه شستشو به چشم می خورد که با توجه به نوع ظروف و میزان کثیفی آنها باید برنامه موردنظرتان را انتخاب کنید. این برنامه ها شامل: شستشوی سریع، شستشوی اضافه، فشرده، نرمال، شستشوی ظروف حساسی همچون کریستال، شستشوی سریع ۳۰ دقیقه ای، تمیزکننده خودکار، ضد عفونی کننده، برنامه بی صدا که برای شب طراحی شده است و همچنین برنامه آبکشی سریع هم در لیست برنامه های انتخابی بر روی پنل تعبیه شده است که تنها کافیست با توجه به نوع ظروف یکی از آنها را برای شستشو انتخاب کنید.

دکمه PUASE:

گاهی اوقات پیش می آید که قصد دارید برنامه‌ای که در حال اجرا می‌باشد را متوقف کنید، در این حالت به راحتی می توانید با فشردن دکمه PUASE برنامه موردنظرتان را متوقف کنید و در هر زمانی که می خواهید مجددا شروع به کار کند ، این حالت را غیر فعال کنید.

دکمه START:

با لمس این دکمه می توانید دستگاه را برای شروع عملیات شستشو آماده کنید.

دکمه تاخیر:

در ماشین لباسشویی دکمه‌ی تاخیر در زمانی انتخاب می‌شود که می‌خواهید زمان شروع برنامه شستشو به انتخاب شما و در زمان دلخواه شما باشد. در ماشین ظرفشویی نیز دکمه تاخیر برای اجرای برنامه موردنظر شما در زمانی که می خواهید تعیین کنید، به کار می رود.

 نمایشگر افزودن نمک:

نمایشگر نمک زمانی روشن می شود و به کاربر اخطار می‌دهد که نمک دستگاه رو به اتمام باشد. لازم است بدانید: نمک سختی آب را از بین برده و باعث می شود، به ظروف آسیبی نرسد، از این رو یکی از موادی است که برای شستشوی ظرف‌ها ضروری محسوب می‌شود و با تمام شدنش، دستگاه به کاربر آلارم می دهد.

نمایشگر افزودن مکمل براق کننده:

مایع براق کننده یا جلادهنده باعث شفافیت و براق کننده ظروف می شود و به نوعی درخشش خاصی به ظرف ها می بخشد. هنگامیکه مایع جلادهنده تمام می شود چراغ نمایشگر روشن خواهد شد. در این حالت بایستی محفظه را از مکمل براق کننده پر کنید.

نمایشگر زمان:

همچنین بر روی پنل کنترلی ماشین ظرفشویی آریستون نمایشگری به عنوان نمایش زمان هم برای کاربر در نظر گرفته شده است که زمان باقی مانده تا پایان عملیات شستشو را به کاربر نشان می دهد.

صفحه نمایشگر بزرگ دیجیتالی:

بر روی این صفحه نمایش، آیتم هایی همچون: برنامه‌ی شستشوی انتخابی، زمان، فشار آب، سطح آب و موارد دیگری که برای شستشوی ظروف تنظیم شده است نشان داده می شود تا کاربر در هر زمانی که خواست، بتواند پروسه را بررسی کنید.

 دکمه SPIN:

این دکمه به منظور آبکشی ظروف مورد استفاده قرار می گیرد و در زمان‌هایی که قصد آبکشی دارید، فقط کافیست این دکمه را لمس کنید.