قبلا در مقالاتی جداگانه انواع ماشین ظرفشویی از نظر نوع نصب  و انواع ماشین ظرفشویی از نظر ظرفیت را مورد بررسی قرار دادیم. در این مطلب به بررسی انواع ماشین ظرفشویی از نظر جنس مخزن می پردازیم.

انواع ماشین ظرفشویی از نظر جنس مخزن

مخزن ماشین ظرفشویی از جنس های مختلفی ساخته می شود. اما متداول ترین جنسی که برای ساخت مخزن ماشین ظرفشویی استفاده می شود، استیل و پلاستیک است.

جنس مخزن استیل

همان گونه که همه می دانید، استیل و به ویژه فولاد ضد زنگ دارای مزایای بی شماری است. مخزن استیل در مقایسه با نوع پلاستیک، محاسن بسیار زیادی دارد.

از جنس استیل برای ساخت ماشین ظرفشویی گران قیمت و برند استفاده می شود. این مخازن دارای طول عمر بالایی هستند. استحکام بیشتری نسبت به نوع پلاستیکی دارند. فولاد ضد زنگ مقاوم تر بوده و برای مصارف خانگی و صنعتی بهتر است. علاوه بر این، هنگامی که فولاد ضد زنگ را برای داخل ماشین ظرفشویی خود انتخاب می کنید، می توانید از آب گرمتر برای چرخه شستشو استفاده کنید.

در کنار محاسن بالایی که دارد، دارای معایبی هم هست. مثلا مخزن استیل ماشین ظرفشویی بعد از گذشت مدتی، ممکن است در صورت ناخالصی داشتن، زنگ بزند. یا این که به دلیل جنسی که دارد به مرور زمان، لکه های آب بر روی مخزن دیده می شود و ممکن است آب در خزن رسوب کند. همچنین در این مخزن ها نمی توان از مواد سفید کننده استفاده کرد.

جنس مخزن پلاستیک

ممکن است بسیاری از ماشین های ظرفشویی موجود در بازار دارای مخزن پلاستیکی باشند. چرا که مخزن پلاستیکی در مقایسه با استیل ارزان تر بوده و برای ماشین های ارزان مورد استفاده قرار می گیرد.

این مخزن ها دارای معایبی هستند. مثلا سر و صدای زیادی تولید می کنند. همچنین اگر مایل به شستشوی بهداشتی هستید نمی توانید از این مخزن ها استفاده کنید. چرا که آب داغ چرخه شستشو ممکن است به مخازن پلاستیکی آسیب برساند.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ، این افتخار را دارد که در محل شما حضور پیدا کرده و اقدام به تعمیر لوازم شما ،با صدور گارانتی معتبر تعمیرات توسط شرکت کند.

با کارشناسان ما تماس بگیرید.