4.5
02

قبل از این که فصل سرما فرا برسد باید به فکر تهیه وسیله گرمایشی مناسب برای منزل و محیط کار بود که در این مقاله شما را با بخاری برقی نفتی ژاپنی آشنا خواهیم کرد.

در بازار انواع مدل های بخاری ژاپنی وجود دارد که هر کدام برحسب اندازه، نوع سوخت مورد استفاده، کارایی و… با یکدیگر تفاوت دارند. مسلما شما قبل از خرید باید نیاز خود را تعیین کرده و سپس خرید خود را نهایی کنید.

معرفی بخاری برقی نفتی ژاپنی:

از آنجایی که از خرید هر نوع کالایی ابتدا باید از مشخصات آن مطلع شوید در نتیجه لازم دانستیم که اطلاعاتی را در مورد بخاری برقی نفتی ژاپنی در اختیار شما قرار دهیم:

  • سوخت اصلی این بخاری ها نفت است اما جالب است بدانید که با توجه به این که در بخاری برقی نفتی ژاپنی سیستم به گونه ای طراحی شده تا حداکثر نفت به گاز و نهایتا به گرما تبدیل شود لذا نیازی به دودکش ندارد.
  • همین قدرت بخاری برقی نفتی ژاپنی در تبدیل حداکثر سوخت به گرما باعث می شود که نیاز به مصرف نفت، کم شود.
  • بخاری برقی نفتی ژاپنی انژکتوری هستند و لذا فیتیله در آن ها به کار برده نشده است چون نیازی به این قطعه نیست.
  • به منظور کارایی بیشتر گرم کردن محیط کاری یا منزل، در بخاری برقی نفتی ژاپنی یک فن تعبیه شده است تا گرما را پخش کند.
  • در بخاری برقی نفتی ژاپنی سنسور دما قرار دارد. شما می توانید دمای بخاری را تنظیم کنید زمانی که دمای محیط به دما تنظیم شده رسید، بخاری خاموش می شود و زمانی که دمای محیط از حد تنظیم شده کمتر شد، بخاری مجددا شروع به کار می کند.
  • همان گونه که مشخص است، بخاری برقی نفتی ژاپنی با برق نیز کار می کند اما میزان مصرف برق آن کم است.
  • بخاری برقی نفتی ژاپنی از نظر قدرت و توان کاری با هم متفاوت هستند که برای مکان های بزرگ باید از بخاری با قدرت بالا استفاده نمود.
بخاری برقی نفتی ژاپنی
بخاری برقی نفتی ژاپنی

کدهای خطای بخاری برقی نفتی ژاپنی:

به هر حال این امکان وجود دارد که بخاری عیب پیدا کرده و نیاز به تعمیر بخاری برقی نفتی ژاپنی وجود داشته باشد. اما گاهی نیز خرابی در اثر عدم استفاده درست از وسیله و شاید به صورت اتفاقی رخ داده باشد

به همین دلیل کدهای خطای بخاری برقی نفتی ژاپنی تعریف شده است تا شما قبل از این که تعمیر بخاری برقی نفتی ژاپنی را انجام دهید، ابتدا عیوب را بررسی کرده و در صورت امکان نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

کد خطا مفهوم کد خطا
E – ۰ اگر حرارت داخل بخاری نفتی برقی ژاپنی زیاد باشد، این ارور نشان داده می شود که در این جا بدون نیاز به تعمیر بخاری نفتی برقی ژاپنی، باید بخاری را کم کنید.
F – ۰ برق بخاری قطع شده است.
E – ۱ سنسور تنظیم حرارت در بخاری نفتی برقی ژاپنی خراب شده است و در نتیجه باید با تعویض این سنسور، نسبت هب تعمیر بخاری نفتی برقی ژاپنی اقدام نمایید.
F – ۱ گرماسنج شعله در بخاری خراب شده است.
E – ۲  این ارور نشان دهنده خرابی در میله اصلی شعله است.
E – ۵  این ارور به معنی خرابی بخاری نیست بلکه نشان دهنده فعال شدن سیستم ایمنی است. برای رفع این عیب، تنها کافی است که بخاری را خاموش کرده و چند دقیقه بعد روشن کنید.
E – ۶  با این ارور، شما متوجه می شوید که شعله  بخاری نفتی برقی ژاپنی خاموش شده است. البته قبل از اقدام برای تعمیر بخاری نفتی برقی ژاپنی باید فیلتر هوا را چک کرده و در صورت کثیف بودن، تمیز کنید.
E – ۷  حرارت محیط بالا  و نزدیک به ۳۰ درجه است.
E – ۸  فن پخش کننده هوای گرم دچار مشکل شده است.
E – ۹  این ارور نشان می دهد که پمپ سوخت و یا فیلتر هوا کثیف شده است.
Hr 48 اگر بخاری به صورت مدام و به مدت دو روز کار کند، این ارور ظاهر می شود.