نحوه نصب ماکروفر و فر توکار باید طبق چه استانداردهایی انجام شود تا با آسودگی خاطر کامل بتوان از این محصولات استفاده کرد؟ آیا برای نصب انواع فر و ماکروفر باید شخصاً دست به کار شویم و این محصولات را در آشپزخانه نصب کنیم یا این الزام وجود دارد که از افراد متخصص که در این حوزه توانمند هستند باید کمک گرفت؟

این سؤالات و پرسش‌های مشابه در ذهن کاربران زیادی به وجود می‌آید. اگر می‌خواهید نحوه نصب ماکروفر و فر توکار به طور اصولی انجام شود، بهترین کار این است که از تعمیرکاران نمایندگی مجاز که از تخصص و تجربه لازم در این حوزه برخوردار هستند کمک بگیرید؛ زیرا اگر نصب این محصولات به درستی انجام نشده باشد، هم فر و ماکروفر صدمه خواهند دید و هم مشکلاتی جهت نصب نادرست این محصولات به وجود می­آید که کاربران باید نسبت به برطرف کردن آن‌ها اقدام کنند.

در اینجا چند نکات آموزشی درباره نحوه نصب ماکروفر و فر توکار ارائه شده است. با ما همراه شده و با این نکات آشنا شوید تا بتوانید بدون مشکل و با اطمینان خاطر این محصولات را در خانه نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

نصب ماکروفر و فر توکارنکته اول- نصب ماکروفر و فر توکار و بررسی نوع فر

اولین کاری که برای نصب فر و ماکروفر باید انجام دهید این است که باید نوع محصول را بررسی کنید. اگر فر توکار برقی باشد، باید آن را در مکانی نصب کنید که به راحتی بتوانید به پریز برق دسترسی داشته باشید و فر را جهت استفاده روشن کنید.

در صورتی که فر گازی باشد نیز باید آن را به نحوی در محل قرار دهید که به راحتی بتوان فر را به شیر گاز شهری متصل کنید و غذاهای مختلف را با استفاده از این محصول آماده نمایید.

در بین فرهای توکار ارائه شده توسط کمپانی‌های مختلف، فرهای توکار برق و گاز نیز دیده می‌شوند. نحوه نصب ماکروفر و فر توکار برای این نسل از محصولات با دو نمونه دیگر مقداری متفاوت‌تر است؛ زیرا باید محلی که انتخاب می‌کنید هم قابلیت استفاده از گاز شهری را داشته باشد و هم به پریز برق نزدیک باشد تا بتوانید بدون مشکل از فر توکار استفاده کنید.

ماکروفر نیز در نمونه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه شده است. برخی از ماکروفرها را می‌توانید روی کابینت‌ها قرار دهید و از آن‌ها استفاده کنید. نمونه‌هایی نیز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بین کابینت‌ها قرار دهید. این ماکروفرها برای خانه‌های کوچک گزینه مناسبی هستند.

نصب ماکروفر و فر توکارنکته دوم-نحوه نصب ماکروفر و فر توکار و محل مناسب برای نصب این محصولات

دومین نکته‌ای که هنگام بررسی نحوه نصب ماکروفر و فر توکار باید به آن توجه داشته باشید این است که فر و ماکروفر را در چه مکان‌هایی می‌توان نصب کرد. در صورتی که درباره محل مناسب نصب فر و ماکروفر اطلاعات مناسبی داشته باشید بی‌دغدغه می‌توانید این محصولات را در محل دلخواهتان نصب کرده و استفاده کنید.

یکی از مکان‌های مناسبی که برای نصب فر توکار و ماکروفر در نظر گرفته شده، فضای خالی تعبیه شده بین کابینت‌ها می‌باشد. این فضا باید درست به اندازه فر یا ماکروفر باشد تا دستگاه پس از نصب جابجا نشود.

فضایی که بین کابینت‌های آشپزخانه برای فر و ماکروفر در نظر می‌گیرید، نباید نزدیک ماشین لباسشویی، ظرفشویی یا یخچال باشد؛ زیرا حرارت تولید شده توسط فر و ماکروفر به این لوازم خانگی صدمه جدی وارد خواهد کرد.

از دیگر مکان‌هایی که می‌توان فر و ماکروفر را در آن قرار داد قسمت زیر کانتر آشپزخانه است. همچنین در صورتی که گاز رومیزی استفاده می‌کنید، این امکان برایتان وجود خواهد داشت که فر و ماکروفر را در قسمت زیر گاز نصب کنید.

برخی از افراد برای این که دسترسی به فر و ماکروفر راحت‌تر باشد و باز و بسته کردن درب آن‌ها با سایر لوازم خانگی موجود در آشپزخانه تداخل نداشته باشد، ماکروفر و فر توکار در یک کابینت جداگانه قرار می‌دهند. این کابینت را می‌توانید در کنار دیگر کابینت‌ها قرار دهید یا یک گوشه خاص برای قرار دادن این کابینت مجزا در نظر بگیرید.