یخچال های ساید بای ساید به دلیل طراحی در ساخت و همچنین کارایی ویژه و خاصی که دارند مورد استقبال قرار گرفته اند. با توجه به این که در ساید بای ساید قسمتی به نام آب سرد کن تعبیه شده است لذا وجود فیلتر داخلی به منظور تصفیه آب و جلوگیری از رسوب املاح و مواد خارجی در لوله های آب ساید بای ساید استفاده شده است. با توجه به آن چه گفته شد تعویض فیلتر ساید بای ساید در بازه های زمانی مشخص، ضرورت دارد چرا که در غیر این صورت نه تنها تصفیه آب به خوبی انجام نمی شود بلکه به موتور ساید بای ساید هم فشار وارد خواهد شد چرا که علی رغم تلاش برای تصفیه آب، محلی برای ذخیره املاح و ناخالصی ها وجود نداشته و در نتیجه آب همچنان با املاح باقی خواهد ماند.
از آنجایی که ساید بای ساید ال جی و سامسونگ از معتبرترین برندها در این زمینه هستند لذا در این مقاله قصد داریم که شما را با تعویض فیلتر ساید بای ساید ال جی و سامسونگ آشنا کنیم به این امید که گامی در راستای استفاده صحیح از ساید بای ساید برداشته و عمر دستگاه طولانی شود.

نحوه تعویض فیلتر ساید بای ساید ال جی:

به منظور تعویض فیلتر ساید بای ساید ال جی باید مراحل زیر را به دقت و حوصله انجام دهید:
۱- ابتدا ساید بای ساید را جلو کشیده و با یافتن شلنگ آب ورودی، حال شیر آب ورودی را ببندید.
۲- در زیر شیر برداشت آب، یک ظرف قرار داده و با فشار دادن شیر برداشت آب، آب باقی مانده در یخچال را تخلیه کنید.
۳- محفظه فیلتر در داخل یخچال، در قسمت چپ و بالا قرار گرفته است که البته در کتابچه راهنمای همراه با ساید بای ساید ال جی نیز می توانید محل قرار گرفتن فیلتر را به راحتی پیدا کنید. لذا برای اینکه راحت باشید توصیه می شود که ابتدا مواد داخلی یخچال را خارج نمایید.
۴- بر روی درب فیلتر، یک دکمه Push قرار دارد که با فشار دادن آن درب باز شده و می توانید فیلتر را خارج کنید. توجه داشته باشید که اگر در زمان خارج کردن فیلتر، مقداری آب نشت کرد حتما قبل از قرار دادن فیلتر جدید، آب ها را با یک دستمال خشک کنید.
۵- حالا زمان تعویض فیلتر ساید بای ساید ال جی فرا رسیده است که باید در این زمان، فیلتر جدید را در محل قرار داده و در صورت لزوم نیم دور آن را بچرخانید تا در جایگاه خود قرار گیرد.
۶- حال فیلتر را به سمت بالا برده، درب را بسته و شیر آب ورودی را باز کنید.
۷- در نهایت هم به منظور خاموش شدن چراغ تعویض فیلتر ساید بای ساید ال جی باید کلید Reset را فشار دهید.

نحوه تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ:

اگر فیلتر ساید بای سیاد سامسونگ شما کثیف شده و قصد تعویض دارید، برای تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ باید تمامی مراحل ذکر شده جهت تعویض فیلتر ساید بای ساید ال جی انجام شود منتهی تفاوت هایی که بین این دو برند وجود دارد را در ادامه بیان خواهیم کرد:
۱- در ساید بای ساید سامسونگ، فیلتر در سمت راست در قسمت پایین درب یخچال قرار گرفته است.
۲- برآمدگی عمودی که بر روی درب فیلتر وجود دارد را در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و درب را باز کنید.
۳- بعد از تعویض فیلتر باید آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر در جای خود قفل شود.
۴- در نهایت نیز به منظور خروج هوا باید شیر آب سرد کن را حدود ۳۰ ثانیه نگه دارید تا مشکلی در تصفیه آب رخ ندهد.