یکی از نوشیدنی های که در همه کافی شاپ ها، رستورانها، هتلها و.. جایگاه ویژه ای دارد، قهوه و اسپر سو است که در نتیجه آموزش تعمیر قهوه ساز و تعمیر اسپر سو ساز اهمیت زیادی دارد زیرا در این محیط های کاری اگر این دو دستگاه خراب شود، بخشی از منو تغییر خواهد کرد. با این اوصاف لازم است که حتی اگر در منزل خود از قهوه و ر استفاده می کنید، با نحوه تعمیر اسپر سو ساز و تعمیر قهوه ساز آشنا باشید چرا که هر عیب رخ داده، به معنای نیاز به مراجعه به نمایندگی تعمیرات نبوده و گاها شما خودتان می توانید این نقص را رفع کنید.

نحوه تعمیر اسپر سو ساز و تعمیر قهوه ساز:

اگر دستگاه اسپر سو ساز و یا قهوه ساز شما دچار خرابی شده است، قبل از این که به تعمیرکار اطلاع دهید ابتدا توصیه می شود که موارد زیر را به دقت بررسی و کنترل کنید و در صورتی که باز هم مشکل رفع نشد، اکنون تعمیر اسپر سو ساز را به فرد مجرب بس پارید:

۱- حتما روزانه دستگاه اسپرسو ساز و قهوه ساز را تمیز کنید زیرا غالب مشکلات رخ داده که در نهایت منجر به نیاز تعمیر اسپر سو ساز و تعمیر قهوه ساز می شود، همین عدم توجه به تمیز کردن دستگاه است. برای این منظور حتما باید هر روز فیلتر دستگاه را با آب داغ و شوینده بشویید. بهتر است اجازه دهید فیلتر کمی در آب داغ بماند تا شستن آن راحت تر باشد و رسوبات از آن جدا شود.

۲- توجه داشته باشید که همیشه باید قسمت هد دستگاه را تمیز کنید تا در طول روز برای استفاده از وسیله مشکلی نداشته باشید و البته بلا این کار خرابی و نیاز به تعمیر اسپر سو ساز و قهوه ساز وجود نخواهد داشت. لذا طبق رویه زیر عمل کنید:

– ابتدا کمی ماده پاک کننده داخل پرتا فیلتر (محفظه فیلتر) ریخته و پرتا فیلتر را به هد وصل کنید.

– حال ۴ بار دکمه تحویل اسپر سو را فشار دهید که هر بار باید ۱۰ ثانیه دکمه را نگه داشته و مجددا این عمل را انجام دهید.

– سپس پر تا فیلتر را در بیاورید و با آب گرم بشوید.

– پرتا فیلتر تمیز را مجددا به دستگاه وصل کنید. باز هم مجددا ۱۰ ثانیه دکمه تحویل اسپر سو را فشار دهید منتهی در این مرحله تنها کافی است یکبار این عمل را انجام دهید.

این کار به شما کمک می کند که خروج نوشیدنی مشکلی نداشته باشد. لذا اگر قهوه و یا اسپر سو به خوبی از دستگاه خارج نمی شود نباید گمان کنید که نیاز به تعمیر قهوه ساز و اسپر سو ساز وجود دارد بلکه با این سرویس می توانید مشکل را رفع کنید.

۳- به هیچ عنوان از آب سخت برای قهوه و اسپر سو استفاده نکنید چرا که املاح در دستگاه وارد شده و به مرور زمان کارایی آن را کم می کند به حدی شما گمان می کنید دستگاه خراب شده و باید تعمیر قهوه ساز و اسپر سو ساز را انجام دهید. در نتیجه اگر منطقه محل زندگی شما دارای آب سخت است در ابتدا توصیه می شود که از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید تا سختی آب گرفته شود.

۴- اگر دستگاه روشن نمی شود قبل از هر چیز حتما باید اتصالات برقی دستگاه، وضعیت جریان برق در محل، سلامت پریز برق و.. را کنترل کنید. عدم کار کردن دستگاه به معنی سوختن آن و در نتیجه لزوم تعمیر قهوه ساز و تعمیر اسپر سو نیست بلکه شاید ناشی از بی توجهی شما و یا مشکل در وضعیت برق دستگاه باشد.

۵- بعد از هر روز کاری استفاده از دستگاه و یا بعد از هر بار استفاده از دستگاه در منزل، حتما نازل بخار را تمیز کنید تا جرم نگرفته و در کارایی دستگاه خللی ایجاد نکند.